Unsuz Çikolatalı Kurabiye

Unsuz Çikolatalı Kurabiye

İçindekiler

  • 2 su bardağı pudra şekeri
  • 1 çay bardağı su bardağı kakao
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 4 yumurta
  • 1 su bardağı damla çikolata
  • 2 su bardağı ceviz veya fındık

Hazırlanışı

  1. İlk olarak 1 su bardağı kadar damla çikolatamızın boyutunu bıçak ile doğrayarak küçültüyoruz. Daha sonra cevizimizi bıçak ile küçük parçalar haline getiriyoruz. Ceviz sevmeyenler ceviz yerine fındık veya badem de tercih edebilir. Biz bu tarifimizde cevizi tercih ettik.  Doğradığımız cevizimizi ve çikolatalarımız aynı kaseye alıp güzelce karıştırıyoruz.
  2. Diğer yandan geniş bir kaseye 2 su bardağı pudra şekerimizi, 1 çay bardağı kakaomuzu ve 1 çay kaşığı tuzumuzu ilave ediyoruz. Metal karıştırıcımız ile tüm harcımızı karıştırıyoruz. Daha sonra 4 yumurtamızın sarısını ayırıyoruz ve 4 yumurta akımızı harcımızın içerisine koyuyoruz. Harcımızın içerisine yumurta akımızı ilave ettikten sonra yaklaşık 3-4 dakika kadar daha çırpıyoruz. Son olarak harcımızın içerisine daha önceden hazırlamış olduğumuz çikolata ve cevizlerimizi ekliyoruz.
  3. Çikolata ve cevizlerimizi harcımız ile güzelce karıştırdıktan sonra dondurma kaşığı ile harcımızdan bir kaşık alıyoruz ve tabanına yağlı kağıt serdiğimiz tepsimize koyuyoruz. Unsuz çikolatalı kurabiye harcımızı 190 derece fırında yaklaşık 12-15 dakika kadar pişirdikten sonra fırından alıyoruz ve Unsuz çikolatalı kurabiyelerimizi servis tabağına alarak sunuma hazır hale getiriyoruz.

Afiyet olsun..

 

Yorum ekleme kapalı.